Мода змінюється постійно. Те, що ще вчора було модно, відходить у минуле і на зміну приходять сучаснітенденції дизайну інтер'єру. З'являються нові оздоблювальні матеріали, що міняють дизайн інтер'єру, вартість робіт.
Якщо у 2011 році від житла було потрібно скромне оформлення, то в 2012 тенденції дизайну інтер'єру вимагають дивувати непередбачуваністю і розкішшю оздоблення. Новий інтер'єр являє собою поєднання яскравих кольорів і дорогих матеріалів з функціоналізмом. Перевагу дизайнерів в цьому році віддається використанню одночасно яскравих і темних кольорів, змішування традиційних, розкішних і екзотичних матеріалів.
Незвичайні фактури матеріалів і кольорові гами в поєднанні зі всілякими стилістичними комбінаціями, що використовуються в спальні, дитячі та кухні - ось тенденції дизайну інтер'єру.
На дворі 21-е століття, однак, не забуваються основи класичного дизайну інтер'єрів. До атрибутів 17-19 століття, таким як старовинні картини, вази або камін, додаються сучасні меблі. Все це впливає на вартість проекту дизайну інтер'єру.
У цьому році модними кольорами є синій, сірий, зелений і фіолетовий. Використовуються їх всілякі відтінки, оскільки, наприклад, використання фіолетового кольору в інтер'єрі дуже сміливе рішення, а ось відтінки фіолетового, такі як ліловий, синьо-фіолетовий і рожево-ліловий, можна використовувати практично в будь-якому інтер'єрі. Якщо ж, у якості основного кольору використовується зелений, то рекомендується використовувати оливковий відтінок.
Особливі рекомендації дизайнерів стосуються використання сірого кольору. Використовуючи в дизайні інтер'єру сірий або його відтінки, перевагу варто віддавати нейтральним тонам, щоб не зробити приміщення похмурим. Вдалим рішенням вважається фарбувати синювато-сірим стіни, а на меблі надіти чохли з розбіленого відтінком сірого кольору.
Сучасні тенденції дизайну інтер'єру не обходяться без синього кольору. У цьому році перевага віддається чистому насиченому кольору. Якщо використовувати цей колір для стін, урізноманітнити інтер'єр можна елементами декору синього кольору: подушками, лампами, посудом або вазами.
Головне правило поєднання кольорів залишається колишнім: неприпустимо використовувати більше трьох кольорів і більше трьох відтінків.
Стиль мінімалізму залишається як і раніше модним. Прості малюнки і форми можна урізноманітнити, використовуючи контрастні кольори. Так як сучасні тенденції дизайну інтер'єру вимагають дивувати непередбачуваністю, обробка повинна бути не стандартною, а меблі ще легше і нижче. Велика увага приділяється оббивній тканині. Допустимо два варіанти: або яскраві принти, або зовсім без візерунків, але з різноманітною текстурою.
Ще один популярний на початку 20-го століття стиль, арт-деко, повертається, поєднуючи в собі функціональність і гламурні стильні деталі декору. Наприклад, дорогі світильники, великі дзеркала, рами, прикрашені різьбленням. Дзеркала повинні бути незвичайної форми в дорогих рамах, а шпалери в стразах. Природне освітлення рекомендується використовувати по максимуму, проте, багатоскладові освітлення, з поєднання великого числа прихованих джерел з декількома дизайнерськими джерелами світла, є хітом сезону.
Дуже популярними стають етнічні мотиви. Щоб створити інтер'єр в етнічному стилі, використовуються натуральні тканини і елементи декору в народному стилі, обов'язково, ручної роботи. Ручна робота дуже добре підкреслить розкіш дизайну інтер'єру та його вартість.
Велике значення стало приділятися декоративному каменю. Якщо раніше, при обробці стіни, камінь використовували тільки в її ділянках, то тепер вся стіна обробляється декоративним каменем. Для гармонійного поєднання такої стіни з рештою обробкою приміщення, використовують натуральний текстиль. Обов'язковим атрибутом етнічного стилю є плетені меблі, або з оббивкою, що імітує в'язання, вишивки та іншу ручну роботу.
Екологічний стиль не втрачає своєї популярності, надихаючи дизайнерів на використання натуральних елементів декору і фактур. Подібний дизайн сприяє єднанню з природою, навіть в межах міста. Так, замість звичайної вішалки для одягу, можна використовувати дерево в діжці, або влаштувати мініатюрний город прямо в квартирі. Не виключений варіант, обробити одну із стін приміщення як живопліт. Будь-які поверхні можна обробити деревиною, старою, або штучно зістареною. Сучасні тенденції дизайну інтер'єру диктують необхідність використовувати породи дерева дуже світлі, або дуже темні, наприклад, білий ясен або вибілений дуб, клен, венге, бук, морений дуб, граб або палісандр. Актуальна і фарбована натуральна деревина.
При створенні дизайну інтер'єру, вартість проекту формується виходячи з трьох принципів:
Ескіз проекту. В залежності від того, в якому стилі буде виконаний дизайн інтер'єру, вартість ескізу і підготовки всіх документів може досягати 40%
Складання плану, креслення або схеми робіт.
Авторський нагляд. У нього входить робота з усіма постачальниками будматеріалів, підбір меблів, декорування елементів. До 20% вартості дизайну інтер'єру становить авторський нагляд над реалізацією проекту.
Загальна вартість дизайну інтер'єру розраховується індивідуально. Створення проекту «економ» класу коштує від 200 грн, проекти класу «люкс» починаються від 2 тис. грн.
|